Jesteś tu: » Strona startowa » O przedszkolu

Miejskie Przedszkole Publiczne nr 4 umiejscowione jest w centrum miasta, w bliskim sąsiedztwie:

• Biblioteki Publicznej,

• Muzeum Ceramiki,

• Szkoły Muzycznej,

• Domu Kultury, BOK- MCC,

• Ratusza- siedziby władz miejskich,

• Kryte baseny -  „Orka”.

Taka lokalizacja pozwala na ścisłą współpracę przedszkola z tymi instytucjami. Dzieci poznają historię  i tradycje naszego regionu, zwiedzają wystawy, uczestniczą w koncertach muzycznych i spektaklach teatralnych oraz uczą się pływać.

W  PRZEDSZKOLU DZIECKO MA MOŻLIWOŚĆ:

• Dobrego przygotowania do podjęcia obowiązku  szkolnego

• Uczestniczenia w licznych konkursach i występach artystycznych

• Poznania zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa – spotkania z policjantem, strażakiem, strażkiem miejskim

• Uczestniczenia w koncertach  muzyki klasycznej, przedstawieniach teatralnych

• Dzięki współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Bolesławcu jest  możliwość wczesnego  zdiagnozowania nieprawidłowości rozwojowych u dziecka i zapewnienia  mu opieki:

- logopedy

- psychologa

-terapii pedagogicznej

-gimnastyki korekcyjnej

• Korzystania z poszerzonej oferty edukacyjnej:

- nauka języków obcych,

- rytmika (wszystkie grupy)

- religia (5 l)

-  nauka pływania (dzieci  5 l)

• Zwiedzania ciekawych miejsc np.: Fabryki Bombek w Złotoryji, Huty Szkła Artystycznego, ZOO

• Korzystania z indywidualnej diety i odpoczynku

• Udział w programach prozdrowotnych

• Uczestniczenia w badaniach profilaktycznych dotyczących wad postaw i wzroku

OSIĄGNIĘCIA NASZYCH WYCHOWANKÓW:

• ZAJMOWANIE CZOŁOWYCH MIEJSC W SPARTAKIADACH SPORTOWYCH

• NAGRODY I WYRÓŻNIENIA W KONKURSACH TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ

• BARDZO DOBRE PRZYGOTOWANIE DO PODJĘCIA OBOWIĄZKU NAUKI W SZKOLE

O NAS

Przedszkole mieści się w wolnostojącym budynku po kompleksowym remoncie, położonym  w centrum miasta z nowym, bezpiecznym placem zabaw (monitoring zewnętrzny, certyfikaty urządzeń), wyposażonym   w urządzenia aktywizujące wszechstronny rozwój fizyczny dzieci, sprzyjający aktywności twórczej, umożliwiający odpoczynek wśród zieleni (piękne drzewa chronią dzieci przed nadmiernym nasłonecznieniem w upalne dni).

• Pięć oddziałów dla 3,  3-4,  4-5,  4-5  i  5- 6 latków.

• Otwarte od poniedziałku do piątku: 6:00 – 16:00. Nieczynne w  sierpniu 2014 r.

• Własna kuchnia.  Dostosowane posiłki zgodnie z zalecaną dietą wskazaną dla dziecka.

• Zajęcia w ramach pobytu dziecka w przedszkolu: terapia pedagogiczna, terapia logopedyczna, j. niemiecki, gimnastyka korekcyjna, zajęcia artystyczne, religia dla grup starszych na wniosek rodziców, koncerty muzyki klasycznej, zajęcia rytmiki.

• Wymienione atuty: W otoczeniu przedszkola znajduje się szereg instytucji kulturalnych takich jak biblioteka, muzea, Bolesławiecki Ośrodek Kultury-MCC, Młodzieżowy Dom Kultury, Państwowa Szkoła Muzyczna, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W bliskiej odległości znajdują się zakłady ceramiczne. Takie położenie sprzyja aktywnej realizacji założeń edukacji kulturalnej i prozdrowotnej poprzez bezpośrednie uczestnictwo w proponowanych formach działalności wymienionych instytucji. Wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna- nauczyciele mianowani, dyplomowani z  wyższym wykształceniem, posiadają dodatkowe specjalizacje ( studia podyplomowe, kursy kwalifikacyjne), w zakresie psychologii, logopedii, terapii pedagogiczne, zajęć korekcyjno- kompensacyjnych, gimnastyki korekcyjnej ,sztuki, nauczania początkowego, nauki języka niemieckiego.  Wychowankowie mają stworzone warunki do rozwijania zdolności, a dzieci wolniej rozwijające się na wyrównywanie deficytów rozwojowych. Ściśle współpracujemy w tym zakresie z rodzicami dzieci i instytucjami. W przedszkolu działa prężna Rada Rodziców, która współdecyduje o podejmowanych działaniach, bierze czynny udział w organizowaniu uroczystości oraz w rozwiązywaniu bieżących problemów. Przedszkole posiada odpowiednia bazę do realizacji założeń podstawy programowej. Nauczyciele szkół podstawowych wysoko oceniają przygotowanie naszych wychowanków do  podjęcia obowiązku szkolnego. Dzieci uczestniczą w licznych konkursach i programach edukacyjno- wychowawczych o zasięgu ogólnopolskim i lokalnym, zdobywając nagrody i wyróżnienia.