CO ROBIMY W GRUDNIU

Jesteś tu: » Strona startowa » Grupa II » CO ROBIMY W GRUDNIU

CO ROBIMY W GRUDNIU

-        Wdrażamy dzieci do czynnego uczestniczenia w uroczystościach przedszkolnych – spotkanie z Mikołajem.

-        Poznajemy  zwyczaje mikołajkowe.

-        Budujemy  wypowiedzi poprawnie gramatycznie.

-         Odtwarzamy z pamięci treści i szczegóły obrazków po zasłonięciu ich fragmentów. –

-        Wzbogacamy czynny słownik dzieci.

-        Różnicujemy  i porównujemy wzrastającą wielkość.

-        Posługujemy  się liczebnikami porządkowymi w zakresie pięciu .

-        Utrwalamy znajomości cyfr od 1 do 5

-        Usprawniamy wszystkie ruchome narządy artykulacyjne - szczególne zwrócenie uwagi na pionizację języka.

-         Prawidłowa artykulacja dźwięku [cz].

-        Zapoznajemy się  ze zwyczajami związanymi ze świętami Bożego Narodzenia.

-        Współdziałamy z dorosłymi podczas ubierania choinki, wykonujemy  proste ozdoby choinkowe, słuchamy  kolęd.

-        Nazywamy ozdoby choinkowe, określamy ich wielkość, kształt, kolor

-         Utrwalamy pojęcia: na górze/dole, z lewe/prawej strony.

-        Doskonalimy koordynację ruchów całego ciała.

-        Tworzymy  radosny nastrój oczekiwania na święta Bożego Narodzenia podczas dekorowania sali .