ZABAWY W TEATR

Jesteś tu: » Strona startowa » Grupa II » ZABAWY W TEATR

ZABAWY W TEATR

Małe formy sceniczne umożliwiają naturalną i spontaniczną aktywność dziecka. Wywierają duży wpływ na postawy moralne dzieci, kształtują osobowość, rozładowują nagromadzone emocje oraz wyostrzają wszystkie zmysły dziecka. Rozwijają wyobraźnię, mowę, zwiększają poczucie własnej wartości.

W minionym tygodniu nasze przedszkolaki bawiły się w teatr. Obejrzały teatrzyk pt. „Przedwiośnie w lesie” z wykorzystaniem sylwet bohaterów. W kolejnych dniach same wcielały się w role różnych bohaterów, w czym pomogły im różne rekwizyty, np. pacynki.

W zabawach tych każde dziecko przeżywało i wczuwało się w sytuację bohatera, którego odgrywało. Było kimś ważnym i wyjątkowym.

Zabawy tego rodzaju dały dzieciom dużo radości i satysfakcji, co widać na załączonych zdjęciach.