Realizacja programu "Mamo, Tato wolę wodę"

Jesteś tu: » Strona startowa » Grupa II » Realizacja programu "Mamo, Tato wolę wodę"

Realizacja programu "Mamo, Tato wolę wodę"

W minionym tygodniu aktywnie włączyliśmy się w obchody DNIA WODY w ramach realizacji programu "Mamo, Tato wolę wodę". Dzieci dowiedziały się o znaczeniu wody w codziennej diecie a także potrzebie jej picia na codzień. Obejrzały film edukacyjny o wodzie i nauczyły się piosenki. W zabawach wykorzystywałay puste butelki po wodzie, które najpierw służyły za przybór do ćwiczeń a później jako instrument muzyczny samodzielnie wykonany. Tym samym dowiedziały się, że niektóre odpady - śmieci można wykorzystać ponownie i że ważne jest ich segregowanie.Ponadto poszerzyły wiedzę na temat roli drzew i lasów, uczyły się odpowiedzialności za stan otaczającej nas przyrody. W zabawach dzieciom towarzyszyła pluszowa maskotka "ZDROJEK".