Co robimy w lutym !

Jesteś tu: » Strona startowa » Grupa IV » Co robimy w lutym !

Co robimy w lutym !

1. Rozwijamy mowę i poszerzamy słownictwo w oparciu o literaturę dziecięcą, omawianie historyjek obrazkowych, spontaniczne wypowiedzi podczas zabawy.

2. Rozwijanie zainteresowania czytaniem - układanie wyrazów z poznanych liter, doskonalenie techniki czytania.

3. Poznajemy drukowane małe i wielkie litery : b B, g G, w W.

4. Rozwijamy umiejętności liczenia w zakresie 10  -ciu i na miarę możliwości dziecka; dodajemy i odejmujemy w zakresie 10, znamy cyfry od 1 do 8.

5. Organizujemy kącik regionalny - wzbogacamy go eksponatami przyniesionymi z domu - Moje miasto i okolice.

6. Zwiedzamy nasze miasto, poznajemy zabytki, muzea, legendy o nim.

7. Utrwalamy adres zamieszkania.

8. Stosujemy formy grzecznościowe względem siebie, a także do osób dorosłych w każdej sytuacji, tworzymy przyjazną atmosferę w grupie.

9. Doskonalimy sprawność manualną dłoni poprzez malowanie, wycinanie, wydzieranie, lepienie, rysowanie szlaczków literopodobnych po śladzie, a potem samodzielnie.

10. Uczymy się działać zespołowo podczas prac plastycznych i technicznych.

11. Rozbudzamy zainteresowania literaturą - czytamy bajki, wykonujemy książeczki zespołowo, bawimy się w teatr.

Szanowni Rodzice prosimy pamiętać o zgłaszaniu numerów z dowodów lub paszportów dzieci.