Co robimy w marcu !

Jesteś tu: » Strona startowa » Grupa IV » Co robimy w marcu !

Co robimy w marcu !

• Rozwijamy mowę i poszerzamy słownictwo w oparciu o literaturę dziecięcą.
  • Rozwijamy zainteresowania czytaniem - czytamy wyrazy, zdania oraz doskonalimy technikę czytania /czytamy ze zrozumieniem/.
  • Poznajemy małą i wielką literę: p P, z Z, u U, c C.
  • Rozwijamy umiejętności liczenia do 10-ciu oraz na miarę możliwości dziecka, dodajemy i odejmujemy na liczmanach, układamy działania matematyczne np. 6 + 2 = 8.
  • Szukamy kolejnej pory roku - Wiosny - oglądanie pierwszych kwiatów, poznanie ich nazw, słuchanie śpiewu ptaków , które powracają do kraju podczas spacerów.
  • Poznajemy zwyczaje i obrzędy związane z pożegnaniem Zimy .
  • Dnia 21 marca 2017r. - biegamy dla dzieci z Hospicjum Dziecięcego.
  • Wycieczka do Liberca w ramach projektu - Transgraniczne przedszkolaki promują ruch i zdrowe smaki - dnia 10.03.2017r.
  • Stosujemy formy grzecznościowe względem siebie, a także do osób dorosłych w każdej sytuacji.
  • Unikamy zachowań agresywnych, powstrzymujemy się przed nimi, dążymy do kompromisu.
  • Doskonalimy sprawność ruchową poprzez ćwiczenia gimnastyczne, zabawy ruchowe w sali lub na podwórku oraz na pływalni ORKA.
  • Dbamy o nasze zdrowie - ubieramy się odpowiednio do warunków atmosferycznych.