Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś to zabawka ,której powstanie  związane jest z prezydentem Stanów Zjednoczonych – Teodorem  Roosveltem.  Prezydent  w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie.

Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

Dnia 25 listopada 2019 r. w naszym przedszkolu był obchodzony Dzień pluszowego misia . Dzieci  wspólnie z rodzicami i nauczycielami bawiły, uczyły i ćwiczyły  się ze swoimi przytulankami.  Z relacji dzieci wynika,że miś to nie tylko zabawka, ale przyjaciel z którym się rozmawia, chodzi na spacer, a nawt śpi. Pomaga też dzieciom ukoić czas rozstania z rodzicami. Wspólnie spędzony czas przyniósł wiele radości.