Zabawy plastyczne

DOMOWA PIANKOLINA

Fantastyczna zabawa, to zabawa kreatywna, w czasie której dzieci mogą doświadczać polisensorycznie – faktury, struktury, miękkości, plastyczności, gęstości, temperatury, barwy, zapachu. Jednym ze sposobów na taką aktywność są zabawy plastyczne, strukturalne, sensoryczne, z wykorzystaniem ciasta, plasteliny, modeliny, piasku lub wody. Zapraszamy do wspólnej zabawy z dziećmi, w trakcie której można razem stworzyć PIANKOLINĘ – masę plastyczną z produktów dostępnych w domach. Jedyne, co jest potrzebne to mąka ziemniaczana, pianka do golenia i odrobina płynu do naczyń oraz doskonałe humory i ogrom dobrej zabawy. Można dodać jeszcze barwniki spożywcze, aby było bardziej kolorowo.

Przepis:

1 pianka do golenia

1 kg mąki ziemniaczanej

1 łyżeczka płynu do naczyń

barwniki spożywcze (opcjonalnie)

Wszystkie składniki wymieszać w misce, aż do uzyskania jednolitej, plastycznej, miękkiej i lekkiej masy. Życzymy Państwu i dzieciom fantastycznej zabawy! Będzie trochę bałaganu, ale czego się nie robi dla swoich pociech …

Masę można przechowywać w lodówce w zamkniętym pojemniku przez około tydzień.