Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

Dołączyliśmy do  akcji UNICEF. Uczestniczyliśmy w różnorodnych aktywnościach, które miały na celu zapoznanie z prawami.  Jednocześnie zwrócenie uwagi na trudną sytuację dzieci z Jemenu, w którym od pięciu lat toczy się wojna. We wszystkich podejmowanych działaniach towarzyszył nam kolor niebieski, jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, dlatego ubrani byliśmy w tym kolorze. Obejrzeliśmy film edukacyjny o prawach dzieci i prezentację przygotowaną przez UNICEF o Jemenie. Wykonaliśmy również niebieskie rysunki, które na znak solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie zawiesiliśmy na oknach w naszej sali.