KONKURS "KOTYLION"

MÓJ, JEDYNY, NIEPOWTARZALNY

KOTYLION PATRIOTYCZNY”

Zapraszamy naszych Mieszkańców: Rodziców,Dzieci, Uczniów, Przedszkolaków, całe Rodziny, słowem - wszystkich chętnych do udziału w konkursie plastycznym na biało-czerwonykotylion. Czekamy na Wasze oryginalne i nietuzinkowe pomysły. Chcemy z Waszych arcydzieł stworzyć jedyne w Polsce plastyczne i malownicze „kotylionowe drzewko” - patriotyczną manifestację Bolesławian.

Organizator: Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki.

Celem konkursu jest kształtowanie postaw patriotycznych wśród mieszkańców,a zwłaszcza wśród młodzieży i włączenie ich w obchody majowe oraz upamiętnienie 230. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja poprzez wykonanie największych, najciekawszych biało –czerwonychkotylionów.

Technika oraz materiały wykonania prac sądowolne.

Liczymy na Wasze ciekawe pomysły. Oczywiście pamiętajmy orozecie w  kolorze białym w środku, a czerwonym na zewnątrz.

Kryteria oceny prac konkursowych :

– estetyka wykonania,

– kompozycja pracy,

– samodzielność.

Komisja konkursowa oceniać będzie pomysłowość, nowatorstwo, staranność wykonania oraz prawidłowe wykorzystanie barw isymboli narodowych.

Termin składania prac wraz dokumentami do 27 kwietnia br., BOK – MCC, pl. Piłsudskiego 1 c /PITiK - sklep z ceramiką.

Dodatkowe informacje: animacja@bok.boleslawiec.pl, tel. 75-644-55-93

Dajmy się ponieść kotylionowej fali !

Kochani! Dziękujemy Wam za udział w konkursie plastycznym „Mój, jedyny, niepowtarzalny kotylion patriotyczny".  Nie spodziewaliśmy się tak ogromnego zainteresowania z Waszej strony. Ilość zgłoszonych prac przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Spośród 150 oryginalnych i pomysłowych kotylionów wyłoniliśmy 17 najciekawszych, co, przyznajemy, było nie lada wyzwaniem. Niebawem skontaktujemy się z nagrodzonymi osobami a już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych do podziwiania nadesłanych prac w holu Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki, gdzie zaaranżowaliśmy wystawę pokonkursową. Będzie ona dostępna dla zwiedzających od 4 maja 2021 r. oczywiście w reżimie sanitarnym.

Świętujmy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja !

Kornel Filipowicz

Dyrektor Bolesławieckiego Ośrodka Kultury-Międzynarodowego Centrum Ceramiki