Wycieczka do wsi Borówki.

17. 09.  2021 r dzieci z  dwóch grup 6 latków wybrały się na wycieczkę do wsi Borówki.

Wydarzenia organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. C.K. Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu

BORÓWKI - WIOSKA DARÓW LASU

Leśne specjały i ziołowe smaki

To miejsce, w którym spotkaliśmy się z darami runa leśnego  oraz przydomowego zielnika.  Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków. Podczas wędrówki przedszkolaki wykazały się świetną znajomością roślinności. Piękne daniele i konie ,to kolejna atrakcja jaką dzieci spotkały podczas swojej wycieczki. Powrót do Wrzosowej Chaty dał chwilę wytchnienia po intensywnym spacerze. Wzięliśmy  udział w warsztatach zielarskich. Z naszej wycieczki przywieźliśmy miłe wspomnienia oraz woreczki zapachowe, które dzieci same wykonały z suszonego wrzosu, mięty lub szałwii. Zdjęcia z wycieczki w aktualnościach.