MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

19 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Wydarzenie to  zorganizowane  zostało z okazji przypadającej w sobotę rocznicy uchwalenia Konwencji  o  prawach dziecka. Dzień ten przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. We wszystkich podejmowanych działaniach towarzyszył kolor niebieski, jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, dzieci były ubrane w tym kolorze. Obejrzały film edukacyjny o prawach dziecka i wspólnie zaśpiewały piosenkę. Następnie w każdej z grup odbywały się różnego rodzaju działania, np. gry i zabawy ruchowe, plastyczne, które miały na celu kształtowanie świadomości posiadania własnych praw, uświadomienie, że w ich otoczeniu są osoby, do których mogą zwrócić się o pomoc oraz wyzwalanie spontanicznej radości poprzez zabawę.  Na koniec w każdej z grup zorganizowana została wystawa prac plastycznych.