DZIEŃ DZIECKA - WYCIECZKA DO ZAMIENIC

Dnia 02.026.2022r. wszystkie grupy z przedszkola pojechały na wycieczkę do „Osady danieli” w Zamienicach.  „Osada danieli”, czyli ekologiczne gospodarstwo agroturystyczne dla spragnionych natury, odpoczynku oraz ciszy leśnej,  miejsce gdzie zwierzęta są na wyciągnięcie ręki. Już od samego początku kiedy to zbliżaliśmy się do Osady, otoczonej lasami borów dolnośląskich, mogliśmy zauważyć zwierzaki na wybiegu. Mieliśmy okazję obcować ze zwierzętami takimi jak: lamy, kangury, świnie wietnamskie, nutrie, owce, konie, daniele, zające, gęsi, indyki, kury, kozy oraz bażanty. Gospodarze specjalnym pojazdem zawieźli nas na polanę, gdzie bezpośrednio karmiliśmy owce oraz kozy. Następnie udaliśmy się do chatki, gdzie otrzymaliśmy słodki poczęstunek oraz kiełbaski na gorąco. Po poczęstunku był też czas na dyskotekę z wieloma atrakcjami. Dużą atrakcją był sam plac zabaw, na którym była m.in. dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, tory przeszkód oraz huśtawki.  Jakby atrakcji było mało, na koniec każdy uczestnik otrzymał kolorowy breloczek i popcorn. Pogoda nam dopisała i wszyscy bawili się wspaniale a czas tam spędzony upłynął nam bardzo szybko.