Dzieci swoje prawa mają....

20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one najmłodszych, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy. Do akcji organizowanej przez UNICEF przystąpiło także nasze przedszkole. W piątek 18listopada  odbyła się uroczystość z tej okazji. W ramach działań w holu powstała gazetka o prawach dziecka. Sale przedszkolne i hol udekorowane zostały balonami i sercami w kolorze niebieskim. Zarówno dzieci, jak tez pracownicy przedszkola ubrani byli na niebiesko.  Tym gestem okazaliśmy jedność  z wszystkimi dziećmi na całym świecie, szczególnie tymi, których prawa nie są respektowane. Uczestniczyliśmy w różnorodnych aktywnościach: zajęciach i zabawach integracyjnych. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę "Dzieci swoje prawa mają" i obejrzeliśmy film edukacyjny "Wszyscy mamy prawa". Wykonaliśmy rysunki "Mój bohater broni praw dzieci" oraz kolorowanki o prawach dzieci. . Był to bardzo radosny dzień, z ważnym przesłaniem-wszystkie dzieci małe i duże, bez względu na kolor skóry i język jakim mówią mają równe prawa.