KONKURS PLASTYCZNY "MÓJ JEDYNY, NIEPOWTARZALNY KOTYLION"

Dajmy się ponieść kotylionowej fali !

Kochani! Dziękujemy Wam za udział w konkursie plastycznym „Mój, jedyny, niepowtarzalny kotylion patriotyczny".  Nie spodziewaliśmy się tak ogromnego zainteresowania z Waszej strony. Ilość zgłoszonych prac przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Spośród 150 oryginalnych i pomysłowych kotylionów wyłoniliśmy 17 najciekawszych, co, przyznajemy, było nie lada wyzwaniem. Niebawem skontaktujemy się z nagrodzonymi osobami a już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych do podziwiania nadesłanych prac w holu Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki, gdzie zaaranżowaliśmy wystawę pokonkursową. Będzie ona dostępna dla zwiedzających od 4 maja 2021 r. oczywiście w reżimie sanitarnym.

Świętujmy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja !

Kornel Filipowicz

Dyrektor Bolesławieckiego Ośrodka Kultury-Międzynarodowego Centrum Ceramiki

Zapraszamy naszych Mieszkańców: Rodziców,Dzieci, Uczniów, Przedszkolaków, całe Rodziny, słowem - wszystkich chętnych do udziału w konkursie plastycznym na biało-czerwonykotylion. Czekamy na Wasze oryginalne i nietuzinkowe pomysły. Chcemy z Waszych arcydzieł stworzyć jedyne w Polsce plastyczne i malownicze „kotylionowe drzewko” - patriotyczną manifestację Bolesławian.

Organizator: Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki.

Celem konkursu jest kształtowanie postaw patriotycznych wśród mieszkańców,a zwłaszcza wśród młodzieży i włączenie ich w obchody majowe oraz upamiętnienie 230. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja poprzez wykonanie największych, najciekawszych biało –czerwonych kotylionów.

Technika oraz materiały wykonania prac są dowolne.

Liczymy na Wasze ciekawe pomysły. Oczywiście pamiętajmy o rozecie w  kolorze białym w środku, a czerwonym na zewnątrz.

Kryteria oceny prac konkursowych :

– estetyka wykonania,

– kompozycja pracy,

– samodzielność.

Komisja konkursowa oceniać będzie pomysłowość, nowatorstwo, staranność wykonania oraz prawidłowe wykorzystanie barw isymboli narodowych.

Termin składania prac wraz dokumentami do 27 kwietnia br., BOK – MCC, pl. Piłsudskiego 1 c /PITiK - sklep z ceramiką.

Dodatkowe informacje: animacja@bok.boleslawiec.pl, tel. 75-644-55-93