Poraz III sadzimy tulipany na rzecz chorych dzieci

Dzisiaj rozpoczęliśmy akcję charytatywną na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową ,,Tulipany mocy" Każde dziecko stało się małym ogrodnikiem i sadziło przyniesione z domu cebulki tulipana. Teraz będziemy obserwować i pielęgnować nasze roślinki.

Inicjatywa ma uwrażliwiać i uświadamiać społeczeństwo na temat dystrofii mięśniowej, która prowadzi do zaniku mięśni oraz pomóc zebrać pieniądze na rehabilitację dzieci dotkniętych tą chorobą.

– Te dzieci żyją w cierpieniu totalnym, na które oprócz bólu fizycznego, składa się cierpienie duchowe i psychiczne. Akcja „Tulipany mocy”, którą rozpoczęliśmy poprzez posadzenie cebulek tulipanów, opiera się na uświadamianiu, że należy pomagać. Oczywiście potrzebujemy finansowania. Nasze stowarzyszenie w różny sposób pozyskuje pieniądze, mi.n. organizując sadzenie tulipanów, które gdy urosną są ścinane i sprzedawane, a pieniądze z kwesty zasilają nasze konto – wyjaśnia Andrzej Guzowski ze Stowarzyszenia ProSalute.

Placówki oraz osoby prywatne zainteresowane posadzeniem pól „Tulipanów mocy” mogą zgłaszać się do Stowarzyszenia ProSalute. Cebulki będą rozdawane w połowie października.

– W momencie gdy dostaniemy tą przesyłkę z cebulkami, będziemy się kontaktować i je przekazywać. Mamy ambitne plany, przede wszystkim, żeby w akcję angażowały się placówki oświatowe zajmujące się małymi dziećmi. Wiosną chcielibyśmy organizować różnego rodzaju wydarzenia, festyny, kwesty, bo taki plan był od samego początku, tylko pandemia ograniczyła nasze działania – mówi Mateusz Cybulski ze Stowarzyszenia ProSalute.   * Radio Bialystok