Zakończenie projektu - Festyn Perzedszkolny

Dnia  23 września 2017 r. nasi koledzy i koleżanki z zaprzyjaźnionego czeskiego przedszkola z Liberca kolejny raz przyjechali do nas w odwiedziny. Tym razem to już ostatnie spotkanie w ramach projektu "Transgraniczne przedszkolaki promują ruch i zdrowe smaki" współfinansowanego  ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa.  Celem wspólnych działań przedszkoli z Bolesławca i Liberca w trakcie  projektu  było promowanie prozdrowotnego stylu życia.
Zwieńczeniem wspólnych działań był festyn przedszkolny na Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ulicy Spacerowej, w którym to dzieci polskie i czeskie wraz z rodzicami   brali udział w zawodach sportowych i rekreacyjnych.   Wszyscy uczestnicy festynu  degustowali   sałatki owocowe i ciasta przygotowane wcześniej przez rodziców. Zdrowa sportowa rywalizacja przyniosła dzieciom wiele radości. Każde dziecko uczestniczące w zawodach sportowych i rekreacyjnych otrzymało medal, dyplom i jadłospis ze zdrowymi potrawami. Rodzice  dzieci z obu krajów wymienili się swoimi doświadczeniami na temat wychowania dzieci oraz przepisami na zdrowe regionalne potrawy.