WYCIECZKA DO BORÓWEK

W poniedziałek, 24 września udaliśmy się na wycieczkę autokarową do Borówek.  Na miejscu powitała nas właścicielka gospodarstwa agroturystycznego – pani Bogusia, która opowiedziała nam ciekawą historię o swoim domu oraz o ogrodzie z pachnącymi ziołami i kwiatami. Udaliśmy się na bliski spacer, gdzie obserwowaliśmy zwierzęta: konie, kozy, daniele, krowy, owieczki i in. Następnie odwiedziliśmy miejsce, gdzie rośnie ogromna lipa, zwana „Wróżką” będąca pomnikiem przyrody. Każdy mógł w tajemnicy pomyśleć o swoim marzeniu i… aby się spełniło - dotknąć jej kory. Następnie, we Wrzosowej Chacie, przy kominku, wzięliśmy udział w warsztatach zielarskich, podczas których wykonaliśmy pachnące woreczki, które napełnialiśmy wysuszonymi ziołami: lawendą, miętą lub szałwią. Po warsztatach zjedliśmy posiłek i napiliśmy się pysznej i rozgrzewającej herbatki, którą przygotowała dla nas pani gospodyni.

Czas szybko jednak minął i musieliśmy wracać do przedszkola. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy na obiad.