Dbamy o zieleń w naszym przedszkolu i mieście !!!

W ramach projektu „Zielone przedszkola w Bolesławcu” na terenie siedmiu miejskich przedszkoli powstaną ogródki przedszkolne (na zewnątrz lub w miniszklarniach), w których dzieci będą miały okazję zaobserwować cykl życia roślin.

Dzieci poznają wybrane gatunki roślin, np. drzew, krzewów oraz popularnych ziół. Projekt obejmuje również realizację: warsztatów kulinarnych z wykorzystaniem popularnych gatunków ziół pn. „Nie tylko pszczółka lubi ziółka”; zajęć dotyczących leczniczych właściwości ziół „Lekarstwa z naszego ogródka”; zajęć „Owady i ptaki w naszym ogródku”, „Na czystym rośnie zdrowe”; konkursu plastycznego „Mali przyjaciele z naszego ogródka”; akcji edukacyjnych „Sprzątanie Świata” i „Światowy Dzień Ziemi”.