PROJEKT PROZDROWOTNY SZWAJCARSKO- POLSKI DZIECIŃSWO BEZ PRÓCHNICY

Nasze przedszkole zakwalifikowało się do udziału w projekcie „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”, współfinansowanym  przez Szwajcarię w ramach Szwajcarsko –  Polskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej oraz Ministerstwo Zdrowia, którego liderem jest Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu”. Program będzie promował zachowania prozdrowotne oraz profilaktykę chorób jamy ustnej u dzieci. W ramach edukacji pośredniej to nauczyciele wezmą udział w szkoleniach, w trakcie których dowiedzą się, jak skutecznie wyrabiać u swoich podopiecznych prawidłowe nawyki zdrowotne. Dzieci będą szczotkowały zęby pod nadzorem, pastą i szczoteczką przekazaną każdemu dziecku indywidualnie. Zapoczątkowane w Programie działania będą kontynuowane przez nauczycieli, rodziców i opiekunów. Więcej informacji można uzyskać u wychowawców grup oraz na stronie internetowej.