Konkurs Bolesławiec nasza mała ojczyzna

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Konkurs Bolesławiec nasza mała ojczyzna

Konkurs Bolesławiec nasza mała ojczyzna

W piątek, 23 listopada, trzy koleżanki z najstarszych grup Justynka, Ola i Julianna gościły w Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 2 na uroczystym podsumowaniu konkursu plastycznego „Bolesławiec – nasza mała ojczyzna”- zorganizowanego z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Gośćmi honorowymi byli Pan wiceprezydent Kornel Filipowicz oraz Pani artysta – malarz Jolanta Koźmin.

Spotkanie było także okazją do zabaw z racji obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia wspólnie z innym uczestnikiem – pluszowym Niedźwiadkiem. Dzieci wykazały się wiedzą o Polsce i naszym mieście, obejrzały film o historii powstania Pluszowego Misia. Były też tańce i piosenki w wykonaniu gospodarzy – przedszkolaków z MPP nr 2. Pan Prezydent wręczył uczestnikom niespodzianki i dyplomy. Zwieńczeniem spotkania były warsztaty plastyczne z panią malarką, podczas których dzieci poznały nową technikę plastyczną z wykorzystaniem farb   i patyczków do uszu.

Naszym laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!