Spotkanie Świąteczne

Jesteś tu: » Strona startowa » Grupa II » Spotkanie Świąteczne

Spotkanie Świąteczne

18.12.2018r odbyło się świąteczne spotkanie z rodzicami pt."Jasełka"

Zwyczaje wigilijne są co roku kultywowane w naszym przedszkolu. W zajęciach z dziećmi staramy się stworzyć atmosferę tajemniczości zapowiadającą niezwykłe wydarzenie. W tym roku razem z dziećmi postanowiliśmy przygotować „Jasełka”, na które zaprosiliśmy rodziców. Przygotowania rozpoczęliśmy od wybrania piosenek i kolęd . Następnie dzieci wybrały role, które chciałyby przedstawić w „Jasełkach.” Po przejrzeniu strojów znajdujących się w przedszkolu okazało się, że czeka nas jeszcze dużo pracy w uzupełnieniu ich, oczywiście z pomocą przyszli nam rodzice. Tydzień przed uroczystością dzieci wspólnie z babciami i z pomocą mam zabraliśmy się z dziećmi za pieczenie ciasteczek , którymi chcieliśmy ugościć rodziców. Dużą frajdę sprawiało dzieciom ozdabianie  ciasteczek polewą lukrową, wiórkami kokosowymi, czekoladową posypką czy cukiereczkami. Kiedy wszystko było gotowe „Jasełka” pokazaliśmy rodzicom. Wszyscy byli zachwyceni grą małych aktorów i bardzo wzruszeni podniosłą, świąteczną atmosferą, która panowała w naszym przedszkolu. Były wspólne życzenia, wspólne śpiewanie kolęd. Dzięki takim i podobnym działaniom budzimy w dzieciach potrzebę pielęgnowania rodzinnych tradycji.