WYCIECZKA DO OSADY DANIELI

Jesteś tu: » Strona startowa » Grupa III » WYCIECZKA DO OSADY DANIELI

WYCIECZKA DO OSADY DANIELI

Dnia 07.06.2019R dzieci z naszego przedszkola z okazji Dnia Dziecka pojechały na wycieczkę do „Osady danieli” w Zamienicach.  „Osada danieli”, czyli ekologiczne gospodarstwo agroturystyczne dla spragnionych natury, odpoczynku oraz ciszy leśnej,  miejsce gdzie zwierzęta są na wyciągnięcie ręki. Już od samego początku kiedy to zbliżaliśmy się do Osady, otoczonej lasami borów dolnośląskich, mogliśmy zauważyć zwierzaki na wybiegu. Mieliśmy okazję obcować ze zwierzętami takimi jak: lamy, kangury, świnie wietnamskie, nutrie, owce, konie, daniele, zające, gęsi, indyki, kury, kozy,bażanty oraz kangury. Gospodarze specjalnym pojazdem zawieźli nas na polanę, gdzie bezpośrednio karmiliśmy daniele, owce oraz kozy. Następnie udaliśmy się do chatki, gdzie otrzymaliśmy słodki poczęstunek oraz kiełbaski . Po poczęstunku był też czas na dyskotekę z wieloma atrakcjami.h. Dużą atrakcją był sam plac zabaw, na którym była m.in. dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, tory przeszkód oraz huśtawki.Pogoda namdopisała ,  wszyscy bawili się wspaniale a czas tam spędzony upłynął nam bardzo szybko.