Realizacja projektu "Zdrowo jem, więcej wiem"

Pod koniec listopada zakończyliśmy jesienny etap projektu ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM. Jego celem jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania i zdobywania wiedzy o produktach służących zdrowiu oraz dla zdrowia szkodliwych. Dzieci dowiedziały się o ważnej roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Podczas pobytu w przedszkolu samodzielnie robiły kanapki, z własnej inicjatywy wykonały książeczki o owocach i warzywach, które prezentowały kolegom i koleżankom z innych grup przedszkola. Uczestniczyły też we wspólnych zabawach z młodszymi przy piosenkach o witaminkach. Dowiedziały się, że owoce i warzywa dzielimy na pięć grup kolorystycznych a każdy „kolor” ma istotne znaczenie dla naszego zdrowia. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza przyczyni się do zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Przystępujemy do kolejnych etapów realizacji.